Tom Sawyer

Yazar              : Mark Twain


Çizer               : Judith Hunt


Yaş Grubu     : Her Yaş


Barkod           : 9789753100809


Sayfa Sayısı   : 64


Kağıt Cinsi    : 1. Hamur


Cilt Türü        : Karton Kapak


Satış fiyatı:
13.00 TL
İnternet fiyatı:
9.10 TL
İndirim Oranı: %30

Dünya klasiklerini okurken İngilizcenizi geliştirin! Unutulmaz öyküler, güçlü karakterler, büyük kitaplar... Klasikler... Mavibulut, dünya edebiyatının ünlü klasiklerinin özleri titizlikle korunarak yalınlaştırılmış İngilizce basımlarını okurlarına sunuyor...

 

Dizi Tanıtım Metni:

İkinci bir dil öğrenmenin en zevkli yanı, belli bir düzeye erişince edinilen “o dilde okuyabilme” becerisini kullanabilmektir.

 

Yazınsal niteliği kanıtlanmış klasik romanlar bu amaca uygun metinler olarak kullanılabilirler, ancak tabii ki bu amaçla yapılacak yalınlaştırmanın sonucunda ortaya hem düzgün bir İngilizce metin çıkması, hem de klasik romanın özünün zedelenmemiş olması çok önemlidir. Bu kitaplarımızda kısaltma veya özetleme değil, “yeniden anlatma” söz konusudur. Dolayısıyla, klasik romanın kendi özgün metnini okumanın yerini tutmak gibi bir amaç gütmeksizin, İngilizcesini geliştirmek isteyen her yaştan okura, işlevli ve zevkli bir okuma malzemesi sunmak hedeflenmiştir. Klasiklerin özü titizlikle korunarak yeniden anlatılmış bu basımları orta seviyedeki İngilizcesini geliştirmek isteyen her yaştan okur için hazırlandı. Üç kitaptan oluşan bu dizi aynı zamanda okurları dünya klasiklerinin tam metinlerini okumaya da teşvik edecek.

Her kitabın sonunda okumayı pekiştirici metinler, kitapta işlenen temaların listesi, kitap hakkındaki internet siteleri ve filmler, alıştırmalar ve kitap önerileri bulunmaktadır.

 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır