Kitaplar / Tür » Roman
  • Fa Usta'nın Kemanları
Fa Usta'nın Kemanları

2005 TUDEM EDEBİYAT ÖDÜLLERİ, TİYATRO DALINDA 3.'lük ÖDÜLÜ

Fa Usta, karısının ölümünden sonra hayata küsmüş dünyanın en iyi keman yapım ustası. Mifa, onun oğlu. Lare, Solfasol Ülkesi’nin küçük prensesi; keman çalmayı çok istiyor ama geleneklere göre kız çocukları keman çalamaz. Refa ise onun ağabeyi, çok iyi keman çalması gerekiyor ama onun istediği tek şey kurbağaları incelemek. Tabii bir de Solfasol Ülkesi’ni çekemeyen komşu ülke Remido’nun kralı Kral Remi var... Olaylar 343. Solfej Şenlikleri’nde Kral Remi’nin Solfasol Ülkesi’ne yapacağı ziyaretle başlıyor...

Fa Usta’nın Kemanları cinsiyet ayrımcılığına, çalışmak ve başarmak kavramlarına, hayallerimizin peşinden koşmaya, dürüstlüğe ayna tutan duygusal bir metin...

Edebiyat ve Tiyatro

Kurulduğu günden beri çocuklara nitelikli yayınlar sunmak için çalışan, çocuklara kitap okumayı sevdirmeyi amaçlayan Mavibulut, ülkemizdeki çocuklar için yazılmış tiyatro metinlerinin azlığından yola çıkarak bu konuya dikkat çekmek istiyor. Tecrübeler gösteriyor ki özellikle okumaya yeni başlayan çocuklar bol diyaloglu metinleri severek okuyor. Peki yapısal olarak diyaloglar üzerine kurulan tiyatro metinleri neden bu kadar az yayımlanıyor, yayımlananlar da neden sadece sahnelenmek üzere ele alınıyor? 

Edebi bir metnin okuruna katacaklarını anlatmakla bitiremeyiz. Ancak tiyatro metinlerinin okuma kitabı olarak da ele alınmasının çocuğun okur kimliğine çeşitlilik kazandıracağına inanıyoruz. Fa Usta’nın Kemanları’nın hem tiyatro hem roman olarak sunulması okurun kitaptan alacağı kazançları zenginleştirmeyi amaçlıyor. Aynı kurgunun farklı yöntemlerle ele alınması çocuk okura edebi türler arasında ilişkiler açısından bir bakış açısı kazandırmayı da hedefliyor.

Bu kitabı e-kitap formatında satın almak için tıklayınız.

Bilgilendirme:

E-Kitaplarımızı Android ve iOS işletim sistemlerinde sorun yaşamadan okumak için Google Play Books uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz.

Uygulamayı Android cihazlara indirmek için tıklayın.

Uygulamayı iOS cihazlara indirmek için tıklayın.

 
Bankalara özel taksit seçenekleri :

 

Fa Usta'nın Kemanları

Mavibulut

Yazar              : Fatih Erdoğan


Çizer               : Fatih Erdoğan


Yaş Grubu     : 9+ Yaş


Barkod           : 9789753101332


Sayfa Sayısı   : 184


Kağıt Cinsi    : 2. Hamur


Cilt Türü        : Karton Kapak


Piyasa Fiyatı:
110.00 TL
Ürün Fiyatı :
77.00 TL

Hemen Kargo

- İlgili Ürünler -


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır